ویژه برنامه «در خط محبت» برگزار شد

ویژه برنامه «در خط محبت» برگزار شد

نوشته شده در نویسنده 87

‌۱۵ نفر از اساتید خوشنویس استان قم و دیگر استان‌های کشور به مناسبت ولادت امام محمد باقر علیه‌السلام در ویژه برنامه «در خط محبت» در حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها گردهم آمدند.

هم نویسی اساتید خوشنویسی کشوری در راستای همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع)، و با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی میرباقری رئیس فرهنگستان علوم اسلامی و عضو مجلس خبرگان رهبری و مداحی حسن اسدالهی از ذاکران آستان مقدس بانوی کرامت به صورت زنده از شبکه قم منعکس شد.

دبیرخانه کنگره بین‌المللی حضرت ابوطالب علیه‌السلام، مجمع جهانی اهل‌بیت علیهم‌السلام، سازمان بسیج هنرمندان سپاه استان قم، انجمن خوشنویسان استان و آستان مقدس بانوی کرامت در برگزاری ویژه برنامه «در خط محبت» مشارکت داشته‌اند.

دبیرخانه همایش حضرت ابوطالب (ع) در نظر دارد مجموعه برنامه های علمی ، فرهنگی و هنری متعددی را در قالب های متنوع تا زمان برگزاری همایش در تاریخ ۱۹ تا ۲۱ اسفندماه رقم بزند که این رویداد همنویسی نیز در همین راستا انجام پذیرفت.

محور این رویداد شخصیت ممتاز حضرت ابوطالب(ع) و خدمات ایشان به اسلام و دفاع از پیامبر(ص) بود و در آن اساتید خوشنویسی کشوری به صورت زنده به تحریر آثار با محوریت این شخصیت برجسته و خاندان عصمت و طهارت پرداختند.

در ادامه این برنامه حجت الاسلام والمسلمین میرباقری با اشاره به شخصیت بی بدیل حضرت ابوطالب(ع) اظهار داشت: منابع معتبر بر موحد بودن ایشان و پدر بزرگوارشان تصریح دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: حضرت ابوطالب(ع) یک شخصیت استثنایی است و این از مظلومیت این شخصیت بزرگ است که با همه حمایت ها از پیامبراکرم (ص) به او نسبت شرک داده می شود.

وی افزود: هنر ابزاری خوبی است که بوسیله آن می توان شخصیت حضرت ابوطالب (ع) را به همگان معرفی کرد و از برای برطرف کردن غبار مظلومیت از چهره ایشان بهره گرفت.

در اثنا این رویداد مجلس مدح و ثنا ویژه میلاد امام محمد باقر (ع) برگزار شد و شاعر اهل بیت(ع) مجید تال اشعاری را در مدح امام باقر(ع) بیان و مداحان اهل بیت(ع) نیز به مدیحه سرایی پرداختند.

در ادامه این رویداد حجت الاسلام والمسلمین احمدی تبار قائم مقام مجمع جهانی اهل بیت (ع)، ضمن بازدید از این رویداد و آثار تولید شده در آن به خوشنویسان خدا قوت گفت و از زحمات آنان تقدیر کرد.

 گفتنی است: آثار تولیدی در این رویداد در نمایشگاهی که در حاشیه همایش بین المللی حضرت ابوطالب(ع) در تاریخ ۱۹ تا ۲۱ اسفندماه به نمایش در خواهد آمد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *