دست پلید اموی در تحریف شخصیت ابوطالب آشکار است

دست پلید اموی در تحریف شخصیت ابوطالب آشکار است

نوشته شده در نویسنده 88

رئیس مرکز تحقیقاتی حضرت ابوطالب(ع) در ابتدای سخنان خود با اشاره به غفلت‌های که در دهه‌های گذشته درباره ابعاد شخصیتی جناب ابوطالب وجود داشته است، گفت: ایشان شخصیت بی نظیری است که هم حضرت امیر(ع) و هم رسول الله(ص) ارادت خاصی به او داشتند ولی مورد بی مهری قرار گرفته است.

 

با وجود اینکه حضرت رسول(ص) از سن هشت سالگی و بعد از وفات عبدالمطلب در منزل ابوطالب حضور داشتند و حدود چهل دو سال با هم در ارتباط بودند، اما نسبت به‌ شخصیت حضرت ابوطالب بی‌توجهی شده است.

صباحی کاشانی دست حکومت اموی را در تحریف شخصیت ابوطالب آشاکار دانست و تصریح کرد: معاویه با عمروعاص و برخی دیگر مشورت کرد درباره اینکه چگونه ضعف ابوسفیان را در برابر ابوطالب بپوشانیم؟ آنها گفتند: ای معاویه! نفاق ابوسفیان نسبت به ایمان ابوطالب مخفی‌تر نیست، لذا شما عدم ایمان ابوطالب را مطرح نمایید. در تاریخ می بینیم احادیثی که در زمان بنی امیه جمع آوری شد بیشتر دست بروی عدم ایمان ابوطالب گذاشتند.

وی زیارت ششم امیرالمومنین(ع) را از شواهد مهم ایمان ابوطالب دانست و گفت: در زیارت ششم حضرت امیر(ع) داریم که ما شهادت می دهیم خودت طاهر هستی و فرزند طاهر هستی.

این طهارتی که در زیارت ششم اشاره شده بدین معناست که همانگونه که حضرت امیر(ع) طاهر بودند به همان اندازه پدر بزرگوار ایشان طهارت دارند.

این نکته را باید توجه داشت که از نظر شیعیان، ابوطالب و پدرانش در سلسله تبار ائمه(ع) هستند و سلسله نسب این بزرگواران همگی طاهر بوده‌اند.

 

کاشانی در پایان این گفتگو با تاکید بر اهمیت اشعار برجای مانده از جناب ابوطالب(ع)، خاطرنشان کرد: ایشان بیش از هفتصد بیت شعر گفته اند، این اشعار را باید مورد توجه قرار دهند و بدان اهتمام ورزند.

چون ابوطالب فرد متدینی بوده و این اشعار مطالبی دارد که برای ما مفید است.

مثلا باید دانست که ابوطالب قصیده لامیه را در سه سالی که در شعب ابیطالب بوده سروده است.

پس اگر ابوطالب این مطالب عالی را گفته باشد با آنچه که مغرضین می گویند تضاد دارد و حتما او تالی تلو معصوم است و طهارت دارد.

 

حتی اگر نگوییم که این مطالب را از حضرت رسول(ص) گرفته باشد، خودش مقامی دارد که این مسائل را درک می کرده است و این حجتی است برای دشمنان که می گویند ابوطالب ایمان نداشته است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *