جمهوری اسلامی هر روز قوی تر می شود / مسئولیت حوزه های علمیه سنگین تر است

جمهوری اسلامی هر روز قوی تر می شود / مسئولیت حوزه های علمیه سنگین تر است

نوشته شده در نویسنده 72

آیت الله سید مصباح عاملی در دیدارحجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی تبار، قائم مقام دبیرکل و معاون فرهنگی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در محل مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان با اشاره به همایش حضرت ابوطالب(ع)، همکاری متمرکز با دبیرخانه این همایش و حوزه علمیه خراسان را مورد تاکید قرار داد و گفت: اساتید و صاحب نظران زیادی در این حوزه هستند که می‌توانند به طور تخصصی در این زمینه همکاری کنند تا از ظرفیت آن به صورت متمرکز استفاده شود.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه هدف اصلی تبیین شخصیت حضرت ابوطالب(ع) در سطح جهان است، اظهار کرد: شناخت ایشان از سوی شیعیان، مذاهب اسلامی و سایر مذاهب و افراد در سطح بین‌الملل کاری است که که می تواند با بهره مندی ظرفیت‌های موجود به آن رسید.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان در ادامه با اشاره به اینکه جریان انقلابی جمهوری اسلامی روز به روز قوی تر، و البته مسئولیت ما نیز سنگین تر می شود، ابراز کرد: به برکت انقلاب اسلامی و با توجه به منویات مقام معظم رهبری، نگاه حوزه های علمیه بر پاسخگویی به نیازهای بین الملل و رسالت جهانی آنان بیش از پیش شده است.
آیت الله عاملی بر همکاری گسترده با مجمع جهانی اهل بیت(ع) تاکید کرد و ادامه داد: بعد از حکم انتصاب شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه خراسان، همه فعالیت های این حوزه به طور گسترده تر و با کیفیت بیشتری با محوریت فرمایشات امام راحل و مطالبات مقام معظم رهبری علمیه خراسان به سمت توجه به نیازهای جامعه، نظام و و نیز بین الملل رفت.
مدیر حوزه علمیه خراسان با بیان اینکه با توجه به حرکت خیلی خوبی که بعد از حکم مقام معظم رهبری صورت گرفت، حرکت ارزنده‌ای در نگاه، گفتمان و عمل در حوزه علمیه خراسان شکل گرفت، اظهار کرد: هر اقدام، نقد، پیشنهاد و نظری که صورت می‌گیرد با نگاه تحولی در سه عرصه نظام، جامعه و بین الملل است که به همین خاطر، فعالیت های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تبلیغی در این راستا می باشد.
آیت الله عاملی یادآور شد: به طور مثال، ظرفیتی مانند هیئت اندیشه ورز اسلام، ادیان و ارتباطات میان فرهنگی معاونت پژوهش این حوزه از جمله همین اقدامات با نگاه پاسخگویی به مسائل بین المللی است.
مدیر حوزه علمیه خراسان افزود: با نظر به هویت حوزه و نظام حاکمیت دینی بر مبنای اصول تشیع می توان بهترین ظرفیت و زمینه برای ورود به حوزه علمیه به عرصه های بین المللی را با گسترش همکاری ها و ارتباط مستمر تشکیلاتی ایجاد کرد.
آیت الله عاملی، در پایان به یکی از فعالیت های این حوزه در زمینه ادبیات عرب در قالب قرارگاه اشاره و خاطر نشان کرد: این امر، از جمله فعالیت هایی می باشد که در حوزه علمیه خراسان انجام شده و به طور مثال سطح بندی اساتید و برگزاری دوره های تربیت استاد از کارهای خوبی است که توسط این قرارگاه در حال اجرا می باشد که امیدواریم در این عرصه نتیجه های مدنظر به دست آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *